ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s. arcelormittal.com tubular.arcelormittal.com Kontakty

Informace

 • Banner

  Ekologie a životní prostředí

  Držitel Certifikátu Systému environmentálního managementu dle EN ISO 14001.
 • Banner

  Nabídka zaměstnání

  Hledáme odborníky ať už v administrativě a řízení nebo na dělnické profese.
 • Banner

  Politika společnosti

  vychází z aktuální strategie společnosti a celé skupiny

ikona→  Tisková zpráva ve formátu .pdf

ArcelorMittal Ostrava a.s.
Barbora Černá Dvořáková
tisková mluvčí
T + 420 595 683 390

News
News

Firma, která dala jméno ocelovému profilu, slaví 100 let

Karviná 15. února 2018 - V letošním roce si připomínáme nejen 100 let od založení Československa, před 100 lety vznikly také významné výrobní podniky. Tak je tomu i u Karvinských železáren. Současný ArcelorMittal Tubular Products Karviná, dříve Jäkl Karviná, vybudovaný na zelené louce, položil základ železářského průmyslu v Karvinské oblasti.

Ranná historie společnosti se váže ke jménu rýmařovského kováře Jäkla, jehož patentu a zkušeností bylo využito při zavádění prvotní výroby podkov. V průběhu století se technologie výroby v Karvinských železárnách podstatně měnila, vylepšovala a zdokonalovala. Od podkov, náprav a konstrukcí pro železniční vagony se směr společnosti postupně měnil k výrobě profilů a trubek, zpočátku velice jednoduchou technologií tzv. zvonečkového svařování.

„Karvinští byli ve výrobě trubek a profilů vždy na špici. Vždyť název „jekle“ vznikl u nás ve společnosti a používá se jako obecný termín pro uzavřené i otevřené profily“, uvádí René Fabik, generální ředitel společnosti.

V současnosti nabízí nástupce Karvinských železáren ArcelorMittal Tubular Products Karviná svým zákazníkům široké portfolio výrobků, od zatepla redukovaných trubek až po konstrukční profily nebo přesně kalibrované trubky. Na vrcholu výrobní pyramidy stojí výrobky, které společnost dodává do segmentu automobilového průmyslu pro všechny významné evropské automobilky.

„Společnost dávala a dává lidem práci už od počátku první republiky a pracují zde celé rodiny, dokonce po několik generací. Proto jsme se rozhodli oslavit toto výročí řadou akcí pro naše zaměstnance i jejich rodinné příslušníky,“ říká Rostislav Jevický, personální ředitel společnosti.

Oslavy výročí budou probíhat po celý rok. V plánu jsou sportovní aktivity, setkání s bývalými zaměstnanci a koncert skupiny Kryštof v amfiteátru areálu parku Boženy Němcové v Karviné. Hlavní akcí bude slavnostní ples, který se uskuteční 24. 3.

ArcelorMittal Tubular Products Karviná a.s. je výrobcem podélně svařovaných ocelových tenkostěnných profilů a trubek a tenkostěnných otevřených profilů. Největší podíl výrobků nachází své uplatnění ve strojírenském a stavebním průmyslu, kde lze nejlépe využít jejich nízkou hmotnost a možnost vedení různých médií. Společnost dále vyrábí přesné tažené a kalibrované trubky pro automobilový průmysl. ArcelorMittal Tubular Products Karviná je sesterskou společností ArcelorMittal Ostrava a má 362 zaměstnanců.

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají téměř 7000 zaměstnanců. Průměrný měsíční výdělek v roce 2017 činil 36 646 korun. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí společnost své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Jediným akcionářem je ArcelorMittal S.A.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

ArcelorMittal Newsletter ArcelorMittal Newsletter ArcelorMittal Newsletter >